Запитання та відповіді

 1. 1. Стратегічний план діяльності Міністерства економічного розвитку та торгівлі на 2017-2020р.
  Мета: Створення умов для забезпечення конкурентноспроможності економіки України як основи стійкого економічного зростання та підвищення стандартів і якості життя населення.
  Стратегічна ціль № І. Розвиток конкуренції малого та середнього бізнесу (всього суб’єктів 1950000, 0,8%-середній бізнес, 0,2%- великий бізнес).
  І.1 Створення належних умов для ведення бізнесу.
  І.2 Активізація процесів приватизації.
  І.3 Зміна системи державного управління підприємствами.
  І.4. Продовження реформи системи публічних закупівель.
  І.5 Підвищення якості та доступності адмінпослуг громадянам та бізнесу
  Стратегічна ціль № ІІ. умов для технологічного прориву
  ІІ.1 Активізація залучення інвистицій.
  ІІ.2 Розвиток іновацій, охорона інтелектуальної власності.
  Стратегічна ціль № ІІІ. Створення умов економічної незалежності.
  ІІІ.1 Підвищувати ефективність виробництва., в т.ч.оборонно-промислового комплексу (27інвестиційних проектів, 2000 проектів незавершенного будівництва на 100 млрд грн)
  ІІІ.2 Розвиток експорту.
  ІІІ.3 Розбудова сучасної системи державного планування розвитку економіки (державно-приватне партнерство, державнеі місцеве інвестування)
  ІІІ.4 Формування засад розвитку сталого туризму та курортів як пріорітетної галузі економіки України

 2. Сім напрямків державного контролю із Стратегічниого план діяльності Міністерства економічного розвитку та торгівлі на 2017-2020р.:
  1. Валютний.
  2.Митний на державному кордоні.
  3.Експортний .
  4.За дотриманням вимог бюджетного законодавства.
  5.Банківський нагляд.
  6.За дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
  7. Нагляд в галузі телебачення і радіомовлення

 3. Обзавестися ділянкою землі може будь-який українець та в будь-якому регіоні країни, але роздавати землю держава не має наміру, а якщо і має, то в скільки це обійдеться простому українцю.
  Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянинові не більше 2 га для ведення особистого сільського господарства, для ведення садівництва – не більше 0,12 га. На будівництво житлового будинку в місті і селах виділяють різні площі землі. В селі можна одержати не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, а в місті – 0,1 га. Для дачного будівництва в законі передбачено не більше 0,1 га і для гаража – не більш 0,01 га. Безкоштовно приватизувати можна кожну з видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів родини.
  Процес приватизації землі – не простий через бюрократизацію. Тому більшість українців, розуміючи скільки перепон може їх спіткати, не хочуть витрачати свій час, гроші та нерви. Адже перш ніж отримати Свідоцтво про право власності на ділянку, доведеться побігати по кабінетах чиновників. І, розуміючи рівень корумпованості країни, громадянину доведеться понести додаткові витрати.
  Юрист Роман Мирко: «Приблизно весь процес може зайняти від шести місяців до декількох років. Хоча насправді, цей процес повинен займати менше, наприклад, для учасників бойових дій в зоні АТО найкоротший термін – 45 днів, але всі розуміють, що цих термінів в державних структурах не дотримуються».
  Тоді що ж треба робити?
  Крок перший: за допомогою сервісу http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta необхідно знайти вільну ділянку.
  Крок другий: залежно від того, де вона знаходиться – в межах міста, села, або району, до тих органів самоврядування і потрібно подати заяву і копію з місцем розташування бажаної земельної ділянки. І от вже на цьому етапі починаються «веселощі».
  Крок третій: отримати погодження в органах місцевого самоврядування, хоча частіше, звичайний українець не отримує таке погодження.
  Відмова про видачу земельної ділянки з державної або комунальної власності на користь фізичної особи може бути незаконною. Проте через великий рівень корумпованості, землею поки розпоряджається обмежене коло чиновників.
  Рішення про відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки повинно бути мотивоване. Підставами відмови відповідно до статті 118 Земельного кодексу України можуть бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.
  Якщо рішення про відмову не потрапляє під жоден із зазначених вище пунктів, то його можна оскаржувати в суді. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» вартість оскарження становить 640 грн. Суд, як правило, задовольняє вимоги і зобов’язує місцевий орган самоврядування видати земельну ділянку. І після вище зазначених процедур українець може замовити в землевпорядної організації виготовлення проекту по відведенню земельної ділянки.Отримавши згоду сільради або мерії, можна починати розробку проекту щодо відведення землі. Цим займається землевпорядна організація – за її послуги доведеться заплатити від 2000 до 10000 грн. Сама розробка технічної документації землевпорядниками може зайняти від півроку до року.
  Крок четвертий: зареєструвати земельну ділянку в територіальному органі Держгеокадастру України.Якщо всі документи в порядку і проект складений правильно, в перебігу двох тижнів кадастровий реєстратор видає витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року №835, плата за проведення державної реєстрації земельної ділянки становить 65 грн.
  Крок п’ятий: подати в органи місцевого самоврядування клопотання про затвердження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки.
  До клопотання додаються:
  — викопіювання з кадастрової карти (плану) (їх можна замовити в районному (міському) управлінні земельних ресурсів) або інші графічні матеріали, на яких слід відзначити бажане місце розташування земельної ділянки (адміністративний збір: 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, послуга надається протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви);
  — погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);
  — копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України).
  Крок шостий: місцевий орган самоврядування приймає рішення про безоплатну передачу земельної ділянки вам у власність.
  Крок сьомий: подати в Реєстраційну службу заяву про державну реєстрацію Вашого права власності на земельну ділянку
  Крок восьмий: отримання Свідоцтва про право власності земельною ділян
  Таким чином, витрати на оформлення земельної ділянки можуть становити до 11 000 грн., без врахування хабарів. Але, враховуючи бюрократію та рівень корумпованості нашої країни, то ці цифри та строки значно відрізняються від передбачених чинним законодавством.
  Бюрократія і корупція — це державний тероризм проти свого народу. Ніщо так не збільшує суми хабарів, як боротьба з корупцією.
  Тільки формалізація цього процесу і отримання рішень через автоматизовані системи збезпечить громадянину право володіння земельною ділянкою БЕЗКОШТОВНО і в терміни не більше 5-6 днів з подачі заявки..

 4. Украина входит в первую десятку стран по площадям сельскохозяйственных земель, контролируемых иностранными инвесторами. Об этом свидетельствуют результаты аналитического отчета международной независимой инициативы по мониторингу земли Land Matrix Initiative, партнером которой в Восточной Европе выступает Национальный экологический центр Украины.
  Land Matrix (landmatrix.org) — глобальная независимая инициатива, занимается сбором данных о приобретении земель в странах с низким и средним уровнем дохода. Задача объединения — способствовать повышению прозрачности и ответственности в принятии решений относительно земель и инвестиций. Инициатива координируется сетью международных научно-исследовательских учреждений и организаций. Отчет составлен по информации из открытых источников за 2014-2015 годы, последние изменения могут быть не учтены.
  Согласно отчету организации, под контролем иностранного капитала в Украине находится 2,4 млн га при общей площади сельскохозяйственных угодий в 42,7 млн га. Лидеры по этому показателю — Демократическая Республика Конго, Папуа — Новая Гвинея и Российская Федерация.
  На первую пятерку отдельных целевых стран для инвестирования в землю (Индонезия, Украина, Россия, Папуа — Новая Гвинея и Бразилия) приходится 46% общей площади купленных сельхозугодий. Если говорить о количестве сделок, то в этих странах заключено 25% договоров.
  Как отметил эксперт Национального экологического центра Украины Михаил Амосов, всего семь компаний с иностранным капиталом обладают в Украине сельхозугодьями общей площадью земель более 2 млн га. Только одна корпорация NCH Capital контролирует сегодня земельные угодья общей площадью свыше 400 000 га.
  «Мы предполагаем, что акционерный капитал части компаний является выведенным капиталом украинских компаний. Однако как в случае капитала украинского происхождения, так и истинно иностранного капитала чрезвычайно актуальным является вопрос прозрачности — какие способы, методы, пути использовались, чтобы сосредоточить в своих руках огромные площади чрезвычайно плодородных земель», — отмечает Амосов.
  В целом, согласно отчету Land Matrix, начиная с 2000 года 26,7 млн га сельскохозяйственных земель всего мира перешло под контроль иностранных инвесторов. Это означает, что на их долю приходится примерно 2% пахотных земель во всем мире.
  «Мы замечаем, что не только все большее количество сельскохозяйственных земель переходит в руки инвесторов, но и то, что эти земли все чаще и интенсивнее обрабатываются и используются для выращивания сельскохозяйственных монокультур — например, зерна, масличной пальмы, сахарного тростника», — говорит научный сотрудник Немецкого института глобальных исследований и страноведения GIGA доктор Керстин Нольте, один из авторов доклада.По его словам, вполне вероятно, что в ближайшие годы этот процесс будет приобретать все более угрожающий характер для местных общин.

 5. Так Потрох з мафіозним кагалом попрацювали «задля українців»!
  За 2017 рік у більшості сфер життя становище в Україні погіршилося — дослідження …
  -Згідно з опублікованими даними, найбільш негативні зміни сталися: у рівні цін та тарифів – тут погіршення зазначили 87% населення, в економічному становищі України (72%), у рівні стабільності (72%), ставленні громадян до влади (69%), упевненості громадян у завтрашньому дні (67,5%), рівні добробуту родини (63%), ситуації зі злочинністю (62%), охороною здоров’я (61%), у ставленні влади до громадян (60%).
  -Окрім того, переважно погіршення ситуації було зазначене в соціальному захисті (50%), оплаті праці (49%), дотриманні законності державними службовцями (47%), освіті (42%), пенсійному забезпеченні (39%).
  -Переважно нічого не змінилося у таких сферах, як становище україномовного населення (64% рівень свободи слова (44%), рівень демократії (44%), міжнаціональні стосунки (43%). Розділилися думки щодо становища у сфері прав людини (40% вважають, що ситуація не змінилася, а 39% – що змінилася на гірше).
  -Єдиною сферою, де громадяни відзначили поліпшення ситуації, є обороноздатність країни – зміни на краще позначили 39% населення (на гірше – 21%).
  Довідка. Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів

Отставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.